חזון המחלקה:

בני הנוער באזור יהיו מובילים משמעותיים בחברה ובעלי ערכים של שוויון ערך האדם ומעורבות חברתית. יידעו לנקוט עמדה ערכית, לעמוד על סולם הערכים שלהם וימשיכו לפעול בדרך זו ביישובים באזור ובכל מקום בו יהיו גם בחייהם הבוגרים.

מחלקת נו"י תהיה ארגון לומד, גוף מקצועי וחינוכי המוביל את החינוך הבלתי פורמלי במועצה.  גוף אשר נותן מענה מגוון לכלל המועצה ולמובילה בתחום החינוך על שונותם וצרכיהם ובקשר עם כלל הגופים הרלוונטיים לבני הנוער.

  • העשרת צוותי ההדרכה ביישובים
  • פעילות אזורית אחת לחודש
  • הפעלת מרכזי שישי פעיל ביישובים
  • הפעלת קייטנות בחופשים במהלך השנה

המחלקה תהיה מכוונת לשטח באופן רוטיני ותפעל לחיזוק המנהיגות החינוכית. ביישובים. עובדי המחלקה יפעלו להגיע עד אחרון הילדים ובני הנוער ויפעלו לחיזוק תפיסת הנוער את היישובים והמחלקה כבית.

 

תחום ילדים:

  • הפעלת קייטנות קיץ ופעילות אזורית ענפה
  • העשרת צוותי ההדרכה ביישובים
  • פעילות אזורית אחת לחודש
  • הפעלת מרכזי שישי פעיל ביישובים
  • הפעלת קייטנות בחופשים במהלך השנה
     

תחום נוער:

  • מדריך נוער בוגר (מד"ב) בכל יישובי המועצה
  • פורום מד"בים אחת לשבוע להעשרה ולמידה
  • פעילות נוער אזורית בחופשים
  • קב' מנהיגות נוער שונות הפועלות באופן שוטף וקבוע


תנועות נוער

  • בני המושבים: פועלת ב-15 יישובים של המועצה.התנועה פועלת ברמה היישובית וימי שיא והשתלמויות ברמה האזורית וכן ברמה הארצית.
    חג מעלות, טיולים, מחנות, ימי שיא וסמינרים
    במועצה גרים 7 גרעינרים (שנת שירות) של התנועה אשר פעילים עם הנוער והילדים ביישובים ומובילים את המד"צים והטרומפים (שכבת ט').
  • השומר הצעיר: פועלת ב-9 יישובים של המועצה.התנועה פועלת בבית הספר אופק וביישובים
    קומונרים, רכזים ומד"צים מפעילים את התנועה בטיולים, מחנות וסמינרים ברמה האזורית והארצית
  • הנוער העובד: פועלת ב-4 יישובים
    קומונרים ורכזים בוגרים משולבים בפעילות התנועה ביישובים. הדרכות ילדים, סמינרים, מחנות וטיולים ברמה האזורית והארצית.
  • האיחוד החקלאי: פועלים ביישוב אחד. קומונה. שנת שירות אשר גרה במועצה בשיתוף עם רכז בוגר, מפעילים את פעילות התנועה: הדרכת ילדים, טיולים, ימי שיא, מחנות ועוד.


אמ"ן – אזור מתנדב נוער

תוכנית אמ"ן מפתחת ומקדמת את תחום ההתנדבות בקרב בני הנוער באזור, עוסקת בהטמעת ההתנדבות כערך מוביל בקרב בני נוער ועשייה למען הקהילה, מקצוע תחום ההתנדבות.

  • מערך הכשרות לבני הנוער המתנדבים, לארגונים הקולטים בני נוער, לבתי הספר, לתנועות הנוער וכו'
  • תיאום ויצירת שיתופי פעולה בין הארגונים
  • הקמת קבוצות מנהיגות בקשת רחבה של נושאים, לבחירת  בני הנוער במקום
  • ההתנדבות לפי תחום עניין

 

יצירת קשר

טבלת אנשי קשר - מחלקת ילדים ונוער
שם תפקיד טלפון נייד מייל
טל רובין מנהלת מחלקת נו"י 04-9109012 050-6952119 noaryeladim@matteasher.org.il
מלכה חיים מזכירת מחלקת ילדים ונוער 04-9109014 050-6990577 noar@matteasher.org.il
מרשנד סיגל רכזת תחום נוער 04-9109031 052-3521229 racezetnoar@matteasher.org.il
גילת גלוסמן רכזת תחום ילדים 04-9109015 054-6887446 hadracha@matteasher.org.il
רכז בני המושבים 04-9109020 hamoshvim@matteasher.org.il
יפעת ליפשיץ רכזת מפעלים 04-9109020 050-6952117 yifatl@matteasher.org.il
יעל בן יעקב רכזת מצילה 04-9109025 054-7680824 mezila@matteasher.org.il

מחלקת פיתוח קהילה והתנדבות

טבלת אנשי קשר - מחלקת פיתוח קהילה והתנדבות
שם תפקיד טלפון נייד מייל
לירז נפגי מנהלת יחידת ההתנדבות הרשותית 04-9109013 050-6952118 mefatchot2@matteasher.org.il
מיי טל דרורי גנגרינוביץ רכזת תחום קהילה במתנס 04-9109018 054-5385803 mefatchot3@matteasher.org.il

מרכז תרבות, אמנות ומוזיקה

טבלת אנשי קשר - מרכז תרבות, אמנות ומוזיקה
שם תפקיד טלפון נייד מייל
עדנה טף מנהלת מרכז תרבות, אמנות ומוזיקה 04-9952626 050-6952108 ednat@tarbut-asher.co.il
אודיל פטר מזכירת מרכז תרבות, אמנות ומוזיקה 04-9952712 050-6990580 odile@tarbut-asher.co.il

סדנא והאולפן למחול מטה אשר

טבלת אנשי קשר - סדנא והאולפן למחול מטה אשר
שם תפקיד טלפון נייד מייל
מזכירת אולפן למחול 04-9858437 050-6990604 maspa@matteasher.org.il
שרון הדס מנהלת אולפן למחול 04-9859868 050-6990588 sharonhadas1@walla.co.il
עינב לוי מנהלת הסדנה למחול 04-9859868 050-6990603 elevy67@gmail.com
פקס אולפן למחול 04-9523087

מנהל אולפן מוזיקה

טבלת אנשי קשר - מנהל אולפן מוזיקה
שם תפקיד טלפון נייד מייל
קלרה שלמון מזכירה 04-9109007 0506-990604 klaras@matteasher.org.il
פקס אולפן למוזיקה 04-9828483

שלוחות מתנ"ס

טבלת אנשי קשר - שלוחות מתנ"ס
שם תפקיד טלפון נייד מייל
סווידאן דועאא מנהלת מתנ"ס ערמשה 04-9806825 054-6102123 doa88s@gmail.com
אחמד סמניה מנהל מתנ"ס דנון 04-9820128 050-6366111 jaahsamn@netvision.net.il
שרי רות יוסף מנהלת מתנ"ס אחיהוד 052-3738937 sari_yos@walla.co.il
מיכל אביב בנימין מנהלת שלוחת נעמן 050-6952114 Naaman@matteasher.org.il
בן ציון טליה מנהלת מתנ"ס גשר הזיו 04-9521906 054-5600162 taliabz@matteasher.org.il
מנהלת מתנ"ס שבי ציון matnasshav@gmail.com